Witam slonecznie :)

Przed rozpoczęciem korzystania z Forum przedstaw się pozostałym
użytkownikom. Zawsze miło poznawać nowych ludzi :)

Witam slonecznie :)

Postprzez azer » 20 wrz 2013, 00:04

W poszukiwaniu paryskich rekordow, czyli najstarszych, najwyzszych itd. przeroznych obiektow, trafilam na przepiekny najstarszy paryski zegar muralny i tak zaczela sie moja przygoda z zegarami. Przy okazji moich poszukiwan chcac nie chcac, trafilam rowniez na "sloneczniki" jak je kwieciscie okreslacie. Pstrykalam je jako swoista ciekawostke w mojej glownej kolekcji. Zainteresowalam sie nimi bardziej po moim pobycie w Polsce, o czym w kolejnych postach.
Przegladalam Wasze forum, dorobek, plany na przyszlosc... niezle, brawo!
azer
Pasjonat
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 wrz 2013, 23:24
Lokalizacja: Paryz

Re: Witam slonecznie :)

Postprzez Dharani » 20 wrz 2013, 10:47

Cześć Azer :)

Miło, że do nas dołączyłaś, gdyż posiadamy istotny deficyt pań, które zauważają zegary słoneczne :) Zazwyczaj ten temat wciąga facetów, gdyż jest nieco techniczny i często wymaga jakichś niepotrzebnych w normalnym świecie analiz, jednak z drugiej strony słoneczniki mają przecież w sobie wiele piękna i harmonii, a w połączeniu ze światłem tworzą ten niezwykły balet tańczony z prędkością zawodnika Tai Chi :) (jeśli ktoś nie zna ruchów Tai Chi, to wyjaśnię, że użyłem tu własnej roboty metafory dla powolności i gracji). Będąc swego czasu w Paryżu nie nastawialiśmy się z Zegarynką na szukanie zegarków, a raczej na poznanie nieznanego, toteż znaleźliśmy tylko to, co leżało pod nogami. Nie pamiętam, czy się tu chwaliliśmy, ale gdyby ktoś chciał zerknąć (może Ty Azer) na to co wiedzieliśmy to zapraszam do galerii na Picasie:

Paryż 2011

A gdy już nasycicie oczy, to polecam jeszcze galerię naszych słonecznikowych trofeów:

Zegary słoneczne Francji

Azer, czuj się tutaj jak u siebie :)
Pozdrówki
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam slonecznie :)

Postprzez manecilla » 21 wrz 2013, 11:11

Witaj, Azer:) Miło widzieć kolejne żeńskie oczy do wypatrywania zegarków:)
manecilla
Avatar użytkownika
manecilla
Pasjonatka
 
Posty: 127
Dołączył(a): 5 wrz 2012, 12:55

Re: Witam slonecznie :)

Postprzez azer » 21 wrz 2013, 15:49

Dharani, Manecilla - dziekuje za cieple powitanie :)
Obejrzalam paryska galerie i powiem, ze zrobilam to z ogromna przyjemnoscia, milo zobaczyc znajome miejsca "innym" okiem i tu przyznaje, ze potrafisz wyluskac istatne detale w natloku obiektow. Paryz jest prawdziwa skarbnica dla wszelkiej masci pasjonatow, mnie osobiscie pasjonuja zegary i lampy. Szkoda, ze nie ma opisu do zdjec, gdzie, co i jak; moze przynajmniej te zegarowe obiekty nieco umiejscowie za Ciebie?
Chyba sie nie pogniewasz :)
fot. 76 - Eglise Saint Roche (jedna z ladniejszych tarcz zegarowych) 296 rue Saint Honore
fot. 101 - "zlota" lampa z Pl. Vendome
fot. 126 - barometr z rue Duphat; po przejsciu przez rue Saint Honore mozna wejsc do "Polskiego Kosciola na Konkordzie", tak go nazywaja tutejsi Polacy;
fot. 150 - tu zrobiles mi niespodzianke - tyle razy szperalam po Montmartre a tego zegara nie mam w kolekcji. No to mam zadanie :)
fot. 188 - "slonecznik" 4 rue Abreuvoir rowniez na Montmartre; musze sobie przypomniec legende przypisana do jego powstania.
fot. 193/4 - zegar z Palais de Justice na Cité;
fot. 285 - Hotel de Sully przy Place des Vosges
fot. 316/317 - Obelisk z Place de la Concorde - w 1938r. mial powstac najwiekszy zegar sloneczny swiata, niestety wojna przerwala realizacje projektu; dopiero w 1999r. ukonczono projekt, moze nie w pierwotnej wersjii ale...
Dziekuje jeszcze raz, jesli chcecie moge podrzucic do Waszej galerii kilka ciekawostek typu - najstarszy slonecznik w Paryzu, slonecznik zaprojektowany przez S. Dali i np. Zegar z Hall, ktorego nie wiadomo czy bedzie mozna ogladac w przyszlosci, bowiem na Halach jest w tej chwili przeogromny plac budowlany. Koszmar...
azer
Pasjonat
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 wrz 2013, 23:24
Lokalizacja: Paryz

Re: Witam slonecznie :)

Postprzez Dharani » 25 wrz 2013, 22:15

Dzięki za podpisy do fotek :) W wolnej chwili zapewne skorzystam i dodam do galerii.
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powitania



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron