Witajcie

Przed rozpoczęciem korzystania z Forum przedstaw się pozostałym
użytkownikom. Zawsze miło poznawać nowych ludzi :)

Witajcie

Postprzez androfag » 14 lut 2014, 14:04

Moi Drodzy!
Nie ukrywając jestem już "wapniakiem".
Dawno temu, będzie już z pół wieku, zainteresowała mnie astronomia, nabywałem więc wszystkie dostępne wtedy książeczki (przyznam, że jak leci!)z których część stała się moimi ulubionymi i wielokrotnie czytanymi pozycjami, jak "Kalendarz astronomiczny na wiek XX", "Poradnik miłośnika astronomii" czy "Zegarmistrzostwo cz. 4 -czas-kosmografia-zegary słoneczne" brata W. Podwapińskiego. Jasne i proste opisy w tej ostatniej pozycji , szczególnie metoda graficzna kreślenia i pozycjonowania tarcz była przeze mnie kilkakrotnie wykorzystywana (z czego byłem swego czasu bardzo dumny) z zupełnie dobrym skutkiem. :D
Cóż, internet nie jest moim naturalnym środowiskiem, ale jest użyteczny jako wielka biblioteka, trafiwszy więc na to forum , cieszę się z możliwości wymiany myśli na temat starych, ale nie zapomnianych fascynacji.
Właśnie zdjąłem z półki w/w Podwapińskiego i po przejrzeniu doszedłem do wniosku, że warto go odkurzyć, -jednak "ręcznie" obliczona i utworzona tarcza ma swoją duszę w przeciwieństwie do "maszynowych" programów, dla mnie bez wyrazu.
Może nie nadążam za "duchem czasu", ale jest mi z tym dobrze! :lol:

Pozdrawiam
Andrzej
Avatar użytkownika
androfag
Pasjonat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lut 2014, 14:46

Re: Witajcie

Postprzez Dharani » 14 lut 2014, 16:10

Witaj Andrzeju
Miło gościć w tym gronie osobę o tak długim doświadczeniu :) Mam nadzieję, że miejsce to zainspiruje Cię do częstszego zaglądania tu i tym samym korzystania z internetu :) Ciekaw jestem gdzież to robiłeś zegary. Czy znane są nam? Widziałeś je w Katalogu? Jeśli nie, to może warto je tu dodać? Masz jakieś zdjęcia?
Pozdrawiam
Darek
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powitania



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron