witam

Przed rozpoczęciem korzystania z Forum przedstaw się pozostałym
użytkownikom. Zawsze miło poznawać nowych ludzi :)

witam

Postprzez gacopyrz » 3 maja 2015, 10:47

Witam wszystkich forumowiczów. Dziękuję za przyjęcie na forum. Interesuję się astronomią (należę do PTMA w Chorzowie) no i oczywiście zagadnieniami pomiarów czasu i pozycji Słońca i współrzędnych gegr. Obecnie pracuję nad zbudowaniem zegara słonecznego pionowego (w płaszczyźnie W-E). Do tej pory wykreśliłem linie godzin oraz hiperbole cienia słońca dla deklinacji: 23,5; 0 i -23,5 (przesilenia i równonoce). Docelowo chciałbym, żeby mój zegar był podwójny (czyli pokazywał także sredni czas soneczny z uwzglednieniem równania czasu. Wzorem dla mnie jest zegar wykonany przez dr Jana Mietelskiego w 1973 roku w Zakliczynie. Z jego wskazówek zawartych w "Astronomii w geografii" korzystam przy projektowaniu swojego "słonecznika". Pozdrawiam, Gacopyrz.
gacopyrz
Pasjonat

Re: witam

Postprzez Dharani » 7 maja 2015, 20:49

Witaj Gcopyrz, milo mi, że dołączyłeś do naszego forum. Mam nadzieję, że znajdziesz tu wsparcie i inspiracje do realizacji swojego projektu :)
Pozdrawiam
Darek
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Dharani
Pasjonat

Re: witam

Postprzez gnomark » 18 maja 2015, 10:33

Życzę powodzenia w budowie, informuj o postępach! Pozdrawiam i również witam. ;)
gnomark

Powrót do Powitania