Przepraszam, nie zorientowałem się...

Przed rozpoczęciem korzystania z Forum przedstaw się pozostałym
użytkownikom. Zawsze miło poznawać nowych ludzi :)

Przepraszam, nie zorientowałem się...

Postprzez mariusz » 18 kwi 2020, 14:06

Witam Wszystkich serdecznie. Mam na imię Mariusz. Mieszkam w Chojnie w woj. zachodniopomorskim.

Zawsze co związane z geometrią, czyli każdy zegar słoneczny - słonecznik przyciąga moją uwagę. :o Ale stając przed tymi liniami - odcinkami oraz bardziej tajemniczymi łukami zawsze miałem mętlik w głowie. Godziny, znaki zodiaku, daty, wszystko na jednej tarczy zegara. Ponadto jeszcze, aby upiększyć tarczę, rysunki herbów - to fascynujące i czasami trochę tajemnicze. :oops: Książkę o zegarach słonecznych "Katalog zegarów słonecznych" pod redakcją Rafała Zaczkowskiego kupioną w Muzeum im Przypkowskich w Jędrzejowie po przejrzeniu włożyłem na półkę, brak czasu. I jeszcze jedno. Sam opis zegarów to fajna lektura, ale mnie bardzo interesuje zasada działania. Jak już mniej więcej będę znał zasadę działania tych genialnych urządzeń to lektura pójdzie i szybciej i przyjemniej. :D

Przy odrobinie wolnego czasu po wzięciu ponownie w/w lektury , znalazłem Waszą stronę. I tu z góry przepraszam. Przepraszam, nie zorientowałem się w systemie powitań. Po przeczytaniu pierwszego artykułu nt. działania zegara słonecznego najpierw "zapytałem" o dwa zagadnienia, a teraz dopiero się przedstawiam. Jeszcze raz przepraszam za to "przestawienie kolejności".

Teraz wracam do swoich dwóch pytań. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można bezpośrednio zapytać autora pana Józefa Sałabuna o te szczegóły, o których napisałem w dziale "Pytania i odpowiedzi"?. Chyba, że ktoś inny może mi na nie odpowiedzieć.

Pozdrawiam Mariusz. :)
mariusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 kwi 2020, 13:53

Powrót do Powitania



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron