II Zlot Miłośników Zegarów Słonecznych

Informacje o planowanych spotkaniach, zaproszenia, relacje z imprez
i wypraw w poszukiwaniu słoneczników.

II Zlot Miłośników Zegarów Słonecznych

Postprzez Dharani » 11 sie 2015, 23:54

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy :)

Rzucam wstępną propozycję spotkania się w Krakowie. Jeśli ktoś śledzi na bieżąco komentarze pod artykułami, to zauważył mój post informujący o spacerze szlakiem krakowskich słoneczników. Ma się on odbyć w sobotę 26 września. W związku z tym można by dodatkowo spotkać się i w niedzielę już we własnym gronie. Jedna atrakcja już jest gotowa - to około 4-godzinny spacer po 11-12 zegarach słonecznych usytuowanych wokół krakowskiego Rynku. Trasa jest już sprawdzona i praktycznie przebyta. Nie jest trudna, a czasu jest sporo na rozmowy i poznawanie. W Krakowie znajduje się ponadto kilka muzeów, w których można oglądać zegary, a część z nich jest dostępna za darmo.

Wydaje się, że wystarczy jedynie zadbać o nocleg (jeden lub dwa), by spędzić weekend w towarzystwie miłośników słonecznego czasu. Co o tym myślicie? Czy ktoś by był zainteresowany takim zlotem?
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: II Zlot Miłośników Zegarów Słonecznych

Postprzez SOLEARTE » 12 sie 2015, 02:49

Dobry pomysł. Czy można przyjechać z pieskiem? :-)
Marek
Sol Omnia Regit
Avatar użytkownika
SOLEARTE
Zegarmistrz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 kwi 2013, 21:48

Re: II Zlot Miłośników Zegarów Słonecznych

Postprzez Dharani » 12 sie 2015, 09:13

Jeśli tylko nie zanudzą go zegary słoneczne, to nie widzę problemu :)
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: II Zlot Miłośników Zegarów Słonecznych

Postprzez SOLEARTE » 12 sie 2015, 09:26

Mila jest z zegarami obyta i w Jędrzejowie sama prowadzi do ogrodu ciągnąc ile wlezie, żeby jak najszybciej dotrzeć do ogrodu czasu ;)
Sol Omnia Regit
Avatar użytkownika
SOLEARTE
Zegarmistrz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 kwi 2013, 21:48

Re: II Zlot Miłośników Zegarów Słonecznych

Postprzez jurdem » 13 sie 2015, 13:26

Ja się piszę, przynajmniej na 1 dzień. A może dałoby się "załatwić" wejście i obejrzenie zegarów trudno dostępnych? Mam na myśli Collegium Śniadeckiego (Ogród Botaniczny), bo z ogrodu niewiele widać - zasłania poręcz tarasu, Klasztor Kamedułów i Klasztor Cystersów. W tym ostatnim jest podobno trzeci zegar, gdzieś ukryty pod daszkiem?
Avatar użytkownika
jurdem
Pasjonat
 
Posty: 326
Dołączył(a): 4 lis 2011, 00:20

Re: II Zlot Miłośników Zegarów Słonecznych

Postprzez cieja » 14 sie 2015, 19:59

Już planujemy podróż do Polski w przyszłym roku dla naszej grupy. W Maju. Chcielibyśmy odwiedzić Jędrzejów, Kraków i Wieliczku. Byłoby miło, organizować wspólne działanie?
cieja
Pasjonat
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 sty 2010, 13:06

Re: II Zlot Miłośników Zegarów Słonecznych

Postprzez Dharani » 10 wrz 2015, 10:51

No dobrze, jako że zainteresowanie spotkaniem jest niewielkie, to nie robimy niczego większego. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do spaceru, który będzie miał miejsce w sobotę 26 września br, to serdecznie zapraszam, a każda taka osoba będzie dla mnie powodem do radości. Początek o godz. 12.00, jak sądzę tak samo jak za pierwszym razem ruszymy z dziedzińca Collegium Maius UJ.

Jeśli ktoś z Was przyjdzie i będzie zainteresowany późniejszym spotkaniem we własnym gronie, to jestem do dyspozycji. Prawdopodobnie zostanę w Krakowie także przez niedzielę, gdyż będę planował odwiedzenie kilku muzeów.

Zaproponowałem organizatorom, by do trasy dołączyć zegar w Collegium Śniadeckiego - oni mają wejścia, więc bez problemu powinno się to udać.
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: II Zlot Miłośników Zegarów Słonecznych

Postprzez przemek » 13 wrz 2015, 17:13

Bardzo bym chciał przyjechać, ale już wiem, że nie dam rady.
Życzę Wam dużo słońca na Waszym szlaku i pozdrówcie ode mnie królewskie miasto Kraków.
Avatar użytkownika
przemek
Pasjonat
 
Posty: 128
Dołączył(a): 31 sie 2010, 21:16

Re: II Zlot Miłośników Zegarów Słonecznych

Postprzez Dharani » 21 wrz 2015, 14:52

Oto szczegółowe INFO SPACERZE.

Właśnie rozmawiałem z organizatorką - tym razem do wzięcia udziału w spacerze wymagana jest rejestracja (bardzo prosty proces).
Rejestracji dokonać można pod tym adresem: FORMULARZ

Na tę chwilę zarejestrowało się już ponad 70 osób.
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: II Zlot Miłośników Zegarów Słonecznych

Postprzez Dharani » 25 wrz 2015, 13:04

UWAGA, UWAGA: ze względu na nieciekawe zapowiedzi pogody, organizatorzy postanowili przenieść spacer z soboty na niedzielę. Miejsce spotkania bez mian, ale godzina to 11:00.
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Spotkania, imprezy i wyjazdy na słonecznikowe łowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron