Wizyta grupy z British Sundial Society

Informacje o planowanych spotkaniach, zaproszenia, relacje z imprez
i wypraw w poszukiwaniu słoneczników.

Wizyta grupy z British Sundial Society

Postprzez Dharani » 9 lip 2012, 10:01

British Sundial Society dd lat organizuje jesienne safari w poszukiwaniu zegarów słonecznych. Wybierają sobie wtedy jakieś miejsce w Europie i jadą tam całą kupą. Zwykle na taką wyprawę rusza kilkadziesiąt osób (choć trudno mi to w tej chwili jednoznacznie określić). A po przyjeździe zwiedzają ciekawe słoneczniki i miejsca. W tym roku ekipa rusza do Katalonii (Barcelona z okolicami).

Od obecnego sekretarza BSS otrzymałem informację, że po pierwsze zmienia się team organizujący te wypady, a po drugie szukają pomysłu na wyprawę przyszłoroczną. Zostałem zapytany o Polskę. Na różnych forach i listach maillingowych, a także w prywatnej korespondencji z członkami BSS często chwalę się naszymi wyprawami i zdobyczami. Stąd też zapewne pytanie o Polskę, gdyż BSS widzi, że w naszym kraju coś się dzieje i jest co zobaczyć. Wstępnie wyraziłem zainteresowanie pomocą w zorganizowaniu takiej trasy. Zadałem jednak najpierw kilka pytań o formę organizowania tych wyjazdów (czy dojeżdżają własnym autobusem czy też każdy indywidualnie i bus na miejscu, na jak długo planują przyjechać itp).

Gdyby mieli przylecieć np. do Gdańska lub Krakowa, to można im zaproponować taką trasę: Kraków - Jędrzejów (Muzeum) - Warszawa - Toruń - Gdańsk. Czyli objazdówka z kilkoma istotnymi przystankami. Powrót z Gdańska. Nie wiem tylko czy są stamtąd loty prosto do Anglii, ale chyba tak. Gdyby ktoś ewentualnie miał pomysły lub chciał uczestniczyć w tym projekcie, to proszę o info i/lub komentarze.
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta grupy z British Sundial Society

Postprzez Dharani » 16 paź 2012, 01:54

Podczas ceremonii odsłonięcia zegara Przypkowskiego w Greenwich temat wizyty w Polsce pojawił się ponownie, więc jak się wydaje Brytyjczycy żywo o tym rozmyślają. Jest szansa, że jednak nas odwiedzą, a wtedy przyda się jakieś wsparcie logistyczne :)
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta grupy z British Sundial Society

Postprzez Dharani » 15 maja 2013, 21:26

W tym roku jednak nie przyjadą, więc temat chwilowo zawieszam. Możliwe, że odwiedzą Polskę w przyszłym roku. Będę pilnował tematu.
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Spotkania, imprezy i wyjazdy na słonecznikowe łowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron