ZLOT II – WIOSNA 2013 (20-21 kwietnia)

Informacje o planowanych spotkaniach, zaproszenia, relacje z imprez
i wypraw w poszukiwaniu słoneczników.

ZLOT II – WIOSNA 2013 (20-21 kwietnia)

Postprzez Dharani » 26 lis 2012, 16:35

Witajcie
Dopiero co mieliśmy mikro zlot w Warszawie, a już nadarza się okazja do kolejnego spotkania.

Oto więc parę założeń wstępnych:
  1. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w Festiwalu Nauki, który odbędzie się w kwietniu w Toruniu (dokładne dane wkrótce), dlatego data i miejsce nie podlegają negocjacjom :)
  2. W ramach imprezy będziemy organizować:
    1. wykład o historii gnomoniki
    2. warsztaty praktyczne jak czytać czas z zegara słonecznego
    3. wystawę fotograficzną - połączenie nauki ze sztuką
  3. Nasze imprezy wypadają w weekend, więc można przy tej okazji się spotkać i pogadać.
  4. Udział w imprezach jest bezpłatny.
  5. Można odwiedzić toruńskie zegary
  6. Na pewno na festiwalu obecne będą 4 osoby: Krzysiek (przemek), Marek Szymocha, Ela (Zegarynka) i Darek (Dharani).

Dalsze szczegóły wkrótce, ale już teraz zapraszam do zgłaszania udziału, wniosków i pomysłów.
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Dharani
Pasjonat

Re: ZLOT WIOSNA 2013

Postprzez Zegarynka » 26 lis 2012, 17:00

Witam,
Widzę, że zostałam już zgłoszona, więc nie będę robić tego ponownie :)
Chciałabym tylko dodać, że nadarza się świetna okazja, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i grzechem byłoby nie wykorzystać tego czasu na kolejne spotkanie z tymi których znamy i z tymi , których chętnie poznamy:)
Toruń jest pięknym miastem i na szczęście nie leży na końcu świata, a że data i miejsce nie podlegają negocjacjom - to chyba tylko pozytyw - patrząc na wcześniejsze próby bezbolesnego ustalenia miejsca spotkania;) Jest mnóstwo czasu do kwietnia,więc mamy nadzieję, że każdy zainteresowany zdąży sobie zarezerwować tą datę w kalendarzu:)
pozdrawiam słonecznie:)
Zegarynka
Pasjonatka

Postprzez przemek » 26 lis 2012, 18:49

Hej, no to dodajmy, że konkretnie chodzi o ten weekend: 20 - 21 kwietnia 2013r.
Zapraszam do Torunia! Pozdrawiam.
Nota bene - relacja z poprzednich słonecznikowych imprez festiwalowych w Toruniu (wykład i warsztaty wiosną 2011r.) jest na Gnomonice: http://gnomonika.pl/news.php?id=50
przemek
Pasjonat

Postprzez JotDe » 26 lis 2012, 23:49

ciężko mi planować z takim wyprzedzeniem, bo może mi w tym samym terminie wyskoczyć coś bardzo ważnego, ale w miarę możliwości chętnie do Torunia zajadę :)
JotDe
Pasjonat

Re: ZLOT II – WIOSNA 2013 (20-21 kwietnia)

Postprzez manecilla » 27 lis 2012, 20:17

Mając w pamięci wciąż żywe i nader przyjemne (mimo niedoskonałości, za które Organizatorzy pięknie bili się w piersi) wspomnienie historycznego już I Zlotu, nie mogę nie podskoczyć z radości na myśl o kolejnym:) Wpisuję się całą klawiaturą na wstępną listę uczestników - niestraszne mi kilometry, które będę musiała pokonać, żeby się z fiksantami gnomonicznymi oraz zegarkami zobaczyć.
Z ukłonami i słonecznym pozdrowieniem -
manecilla
manecilla
Pasjonatka

Postprzez Dharani » 30 lis 2012, 15:57

Nie ma jeszcze 100% pewności, czy i które z zaproponowanych przez nas imprez zostaną przyjęte przez organizatorów festiwalu. Możliwe, że coś przejdzie (mamy nadzieję, że wszystko), a wtedy będzie fajna baza do naszego spotkania. Decyzję organizatorów poznamy dopiero w lutym, więc do tego czasu czekamy. Dopiero wtedy będzie można myśleć poważnie o jakichś przygotowaniach.

Obrazek
Dharani
Pasjonat

Postprzez rafalzak » 5 gru 2012, 22:08

Ja chętnie się pisze na ten zjazd. To dobra okazja by znów zobaczyć Toruń :)
rafalzak
Pasjonat

Postprzez Dharani » 7 kwi 2013, 23:28

Drodzy Państwo

Chciałbym przypomnieć wszystkim o szybko zbliżającym się terminie naszego drugiego zjazdu. Termin pozostaje bez zmian. Możemy dziś już potwierdzić, że w ramach festiwalu odbędą się aż trzy imprez spod znaku słonecznego czasu - w sobotę (20.04) będzie miał miejsce wykład o historii gnomoniki i jej wpływie na rozwój cywilizacji, w niedzielę (21.04) odbędą się warsztaty praktycznego odczytu czasu z zegara słonecznego, zaś podczas trwania całej imprezy będzie dostępna wystawa fotograficzna, na którą złożą się aż 64 fotografie wykonane w różnych miejscach Europy.

Krzysztof zaplanował także pewną atrakcję dla chętnych, o której póki co za wiele nie mogę powiedzieć, jednak zainteresowani proszeni są o zgłaszanie chęci uczestnictwa. Musimy ponadto zarezerwować dla Was pewną ilość wejściówek na nasze imprezy, toteż bardzo prosimy o potwierdzanie przyjazdu. Równocześnie zachęcam już do szukania noclegów.

Pozdrawiam
Darek

Obrazek
Dharani
Pasjonat

Postprzez przemek » 8 kwi 2013, 08:35

Cześć!
Wynegocjowałem 50% zniżki dla miłośników gnomoniki w hotelach, restauracjach, itd. Taniej już się nie dało...
Zobaczcie zresztą sami.

Toruń za pół ceny!
W tych samych dniach, co nasze słonecznikowe imprezy na Festiwalu, w mieście odbywa się akcja "Toruń za pół ceny", która polega na obniżeniu o połowę cen na cały lub wybrany asortyment w niektórych toruńskich lokalach gastronomicznych, hotelach, obiektach kulturalnych oraz miejscach rekreacji.
Lista partnerów dostępna jest pod adresem: http://btcm.torun.pl/index.php?link=_tx ... =33&tzpc=1
Lista jest na bieżąco uaktualniana, więc wciąż się wydłuża.

To jeszcze jeden powód, dla którego warto wybrać się do Torunia w sobotę i niedzielę, 20-21 kwietnia 2013r.!
panoramamm.JPG
Turystyka w Toruniu: http://www.turystyka.torun.pl/
panoramamm.JPG (59.51 KiB) Przeglądane 5937 razy

Pozdrawiam i zapraszam,
Krzysztof

P.S. Nie zapomnijcie proszę dać znać Darkowi, że zamierzacie przyjechać i wziąć udział w warsztatach, ewentualnie również skorzystać z naszej niespodzianki (sobota, w godz. 18-19), abyśmy zarezerwowali dla Was miejsca.
przemek
Pasjonat

Postprzez jurdem » 8 kwi 2013, 11:47

Czekałem do ostatniej chwili ze zgłoszeniem ale niestety, nie będę mógł być w Toruniu, gdyż w tym samym czasie będę służbowo na Dolnym Śląsku. A szkoda, bo wiem jakie atrakcje przejdą mi "koło nosa". Mam jednak nadzieję na owocne łowy tam gdzie będę.
jurdem
Pasjonat

Następna strona

Powrót do Spotkania, imprezy i wyjazdy na słonecznikowe łowy