Nowa ekspozycja słoneczników w Muzeum w Jędrzejowie

Kącik przyjaciół Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.
Sprawy związane z Muzeum: wsparcie, pomysły, wnioski, projekty...

Re: Nowa ekspozycja słoneczników w Muzeum w Jędrzejowie

Postprzez Dharani » 21 wrz 2012, 12:17

Tak, całkowicie popieram te zmiany i projekty - myślę, że bez problemu znajdą się tu ludzie chętni do pomocy. Co zaś się tyczy ogrodu, mnnn... odwiedzając Jędrzejów mieliśmy tę przyjemność obejrzenia go i zobaczenia tego niesamowitego potencjału. Niestety już tylko stare pocztówki (i najstarsi górale) pamiętają te wodne kaskady, zieleń i morze kwiatów, które zalewały ogród ozdobiony pięknymi sgraffito ze znakami zodiaku. Widzieliście to kiedyś? W ogrodzie stoi kilka zegarów słonecznych i oczywiście podziwiać można ten największy, który na pawilonie muzealnym wykonał Tadeusz Przypkowski z pomocą syna, Piotra Macieja. Ale to było dawno temu. Dziś to już tylko strasząca ruina. Jest jeszcze ta mała słodka altanka, w której zrzucono stos rzeczy zbytecznych, a wśród nich dwa stare zegary słoneczne, które też powinny trafić do sal wystawowych. O nich pewnie Muzeum już zapomniało. Odnówcie ogród, niech zwiedzający mają po wizycie w Muzeum takie miłe miejsce na odpoczęcie przy kawie, herbacie i ciastku :)

Dużo głosów, dużo wypowiedzi i wątków - to znak, że Muzeum jest dla nas ważne, że zależy nam na nim i chcemy by się nam podobało :) Wtedy spodoba się wszystkim i więcej ludzi je odwiedzi. Ale żeby zbierać trzeba siać, a to znaczy inwestować, odnawiać i iść z duchem czasu.
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Dharani
Pasjonat

Postprzez Zegarynka » 21 wrz 2012, 16:25

O tak, popieram w całej rozciągłości:)
Można by zrobić taki zaczarowany, tajemniczy ogród jak jeden z tych, które widzieliśmy w czeskiej Pradze. Niewiele osób o nich czasami wie, bo są schowane w bramach kamienic, ale jak się tam już wejdzie i zobaczy te tarasy kwiatowe, śliczne rabatki i zakątki, to się nie chce stamtąd wychodzić i wracać do rzeczywistego świata:) Często takie właśnie ogrody skrywają przepiękne zegary słoneczne:)
Z niecierpliwością czekamy na takie cudo u nas:)
Zegarynka
Pasjonatka

Re: SPOTKANIE 2012

Postprzez Rafał » 24 wrz 2012, 09:51

Poniżej tekst, który dzisiejszej nocy chyba umieściłem w złym miejscu. Było późno, byłem zmęczony itd.
Czyli nie potrafię pisać na forum :)
Przepraszam za zamieszanie.

Hej
Chciałbym, ale chyba mi się nie uda wziąć udziału w tym spotkaniu - najprawdopodobniej wszystkie weekendy października będę miał zajęte.
Poza tym, na samą myśl o wyjeździe do Wawki dostaję drgawek. Byłem w stolicy przedwczoraj, dwa tygodnie temu... Co jakiś czas tam jeżdżę. Przez budowę "jedynki" czas przejazdu zwiększył się prawie dwukrotnie i nie jestem pewien czy widok zegarka mi to może zrekompensować.
To oczywiście żarcik ;) - gdyby nie praca to na pewno bym się stawił. Zwłaszcza, że w weekendy jeździ się szybciej.
Niestety, dopiero w ostatniej chwili będę mógł coś powiedzieć, czy dysponuję wolną chwilą na spotkanie. Nie należy więc liczyć na mnie w tej kwestii.
Skoro już piszę to chciałbym wyrazić moje gorące poparcie dla wizji współpracy forum z Muzeum w Jędrzejowie. Odrzucenie tej propozycji nie byłoby mądrym posunięciem. Takie spotkanie (a może spotkania cykliczne) może być bardzo pożyteczne dla obu stron. O ile w ogóle o stronach może być mowa. Z pewnością znajdzie się wiele pomysłów na wzajemne wsparcie. Z jednej strony pomoc w organizacji spotkania, podzielenie się wiedzą niedostępną dla zwykłych wycieczek itp. a z drugiej, dobra reklama w internecie, kreująca dobry, ludzki wizerunek Muzeum, jako "ciała" zgodnie współpracującego ze społeczeństwem. I takie tam... A przede wszystkim, myślę że byłoby dużo bardzo pożytecznej zabawy. I nie trafiają zupełnie do mnie argumenty, że w Jędrzejowie nie ma gdzie spać. Jestem prawie pewien, że bez kawy w sieciowej kawiarni i noclegu w sieciowym hotelu ze standardowym śniadaniem, ale w dobrym towarzystwie, też można wytrzymać te paręnaście godzin i nie popaść w depresję. To zwykłe lenistwo warszawiaków, którym się nie chce jechać wspomnianą wyżej "jedynką" każe im szukać marnych pretekstów ;) Ale mam dobrą wiadomość - nie trzeba nią jechać :mrgreen:
Mam nadzieję, że temat nie zostanie zarzucony i będzie się rozwijał w jedynie słusznym kierunku. Gdybym miał kciuki to trzymałbym je za powodzenie akcji.
Osobiście, jestem jednak przeciwny formalizowaniu takich przedsięwzięć. Wolałbym żeby jak najdłużej była to inicjatywa ludzi nie powiązanych w żadne stowarzyszenia i fundacje - wiem z doświadczenia, że takie nieformalne grupy są trwalsze i skuteczniejsze. No ale to chyba temat na dyskusję w dalekiej przyszłości.

PS
Mam kciuki ;)
Rafał
Pasjonat

Postprzez Dharani » 24 wrz 2012, 09:55

Umieściłeś dobrze, tylko Moderator przeniósł Twoją wypowiedź do działu, do którego bardziej pasowała :)

Obrazek
Dharani
Pasjonat

Postprzez Rafał » 24 wrz 2012, 10:09

Oopss
:mrgreen:
To chyba niepotrzebnie kombinowałem z usuwaniem i wklejaniem :mrgreen:
Sorka.
Nie mam nic przeciwko przeniesieniu czy nawet usunięciu bo tak naprawdę to mój post niewiele wnosi do dyskusji, ale już nie będę próbował Wam pomagać :)
Rafał
Pasjonat

Postprzez Zegarynka » 24 wrz 2012, 10:17

Witam,

Nawiązując do wypowiedzi Rafała o lenistwie warszawiaków, chciałam tu zaznaczyć, że my się raczej do nich nie zaliczamy:) Od kilku lat docieramy do najodleglejszych zakątków Polski w poszukiwaniu zegarów słonecznych. Od roku mamy auto, więc jest nam łatwiej i wygodniej dojechać tam gdzie niestety nie da się tego zrobić w inny sposób. Ale dopóki nie posiadaliśmy 4 kółek korzystaliśmy z PKP, PKS, busów, rowerów i wszystkiego innego co jeździło - dzięki temu odwiedziliśmy też Jędrzejów:) Tak jak wspominaliśmy nasze pierwsze zetknięcie z Jędrzejowem nie pozostawiło w nas miłych wspomnień - i nie chodzi tu o kawę z sieciówki - bo i tak sama robię lepszą w domu:) Chodziło konkretnie o klimat muzeum, nocleg w koszmarnym miejscu i kilka innych rzeczy o których już pisaliśmy..... Stad nasza niechęć do wyjazdu w tamte rejony, ale z pewnością nie nazwałabym tego lenistwem:)
I zgadzam się w zupełności, że w miłym towarzystwie da się wytrzymać wszędzie - myślę, że na wiosnę będziemy się mogli o tym przekonać:) Skorzystamy wówczas chętnie z gościnności muzeum i z przyjemnością zobaczymy na własne oczy nową ekspozycję:)

pozdrawiam ciepło:)
Zegarynka
Pasjonatka

Postprzez Dharani » 24 wrz 2012, 10:19

Jest Twoim głosem a Forum to miejsce do wyrażania swoich opinii :)

Obrazek
Dharani
Pasjonat

Postprzez Rafał » 24 wrz 2012, 10:29

Nie miałem nic złego na myśli. Z zainteresowaniem czytam Wasze relacje z wyjazdów, podziwiając zaangażowanie. Nawiązanie do lenistwa nie było pisaniem na poważnie. To taki kiepski, nocny żarcik człowieka bez poczucia humoru. Jak się kiedyś napijemy bezalkoholowej wódki zamiast kawy to się przekonasz, że nie ma we mnie dużo jadu ;)
Przepraszam. Samobiczuję się boleśnie.
Rafał
Pasjonat

Postprzez Zegarynka » 24 wrz 2012, 11:11

Ok, nie gniewam się:) Zdobądź jeszcze kasę na rewitalizację ogrodu za muzeum a wszystko wybaczę i puszczę w niepamięć ;)
Zegarynka
Pasjonatka

Postprzez Dharani » 24 wrz 2012, 11:17

Mogło nastąpić małe zamieszanie - Rafał i Rafał Zaczkowski to dwie różne osoby :)

Obrazek
Dharani
Pasjonat

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie